Mecz Burnley kontra Newcastle, wynik 1-4

Mecz pomiędzy drużynami Burnley i Newcastle, który odbył się na stadionie Turf Moor, zakończył się pewnym zwycięstwem gości. Newcastle pokonało gospodarzy rezultatem 4-1, po tym jak już na przerwę schodzili z trzybramkową przewagą. Starcie miało miejsce w ramach 36. kolejki angielskiej Premier League, a odbyło się 4 maja o godzinie 14:00.

Relacja z meczu Burnley - Newcastle United

Pierwsza połowa:

Zapowiadało się na emocjonujące starcie na Turf Moor, gdzie gospodarze z Burnley podejmowali Newcastle United. Pierwsze minuty były pełne zaangażowania, jednak to goście szybko objęli prowadzenie. W 19. minucie Callum Wilson trafia do siatki po asyście kolegi, dając Newcastle prowadzenie 1-0. Burnley próbowało odrobić straty, ale to kolejna bramka gości, tym razem w 35. minucie, zdobyta przez Longstaffa po podaniu Murphy'ego, sprawiła, że na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 0-2 dla Newcastle. Atmosfera na stadionie była niesamowicie gorąca, a kibice wyczekiwali popisu swoich ulubieńców.

Druga połowa:

Po przerwie Newcastle kontynuowało swoją skuteczną grę. W 40. minucie to Guimarães strzela kolejnego gola dla gości, ustalając wynik na 0-3. W 55. minucie Isak zapewnia gościom bezpieczne prowadzenie 0-4, po raz kolejny z asystą Murphiego. Burnley starało się odpowiedzieć, co w 86. minucie udaje się O'Sheą, który zdobywa honorowego gola dla gospodarzy. Mimo tego, Newcastle wygrywa pewnie 4-1. Mecz obfitował w emocje, szybkie akcje i doskonałe wykończenia.

Kartki i wydarzenia:

W trakcie meczu arbiter Anthony Taylor pokazał kilka kartek. Żółte kartki dla Gospodarzy otrzymali Estève i Brownhill, natomiast w drużynie Gości kartki tę samą kartkę widziało Wilson i Anderson. Czerwonych kartek nie było. Mimo starań obu drużyn, to Newcastle okazało się lepsze i zgarnęło pełną pulę punktów.

Wynik 1-4 na korzyść Newcastle United musi być ostrzeżeniem dla Burnley, które będzie musiało poprawić swoją grę w kolejnych meczach. Newcastle z kolei udowodniło, że potrafi grać skutecznie i z determinacją. Kibice mogą spodziewać się kolejnych emocjonujących spotkań w wykonaniu obu zespołów. Następne wyzwania czekają Burnley i Newcastle już niebawem, a fani piłki nożnej nie mogą się doczekać kolejnych widowisk.