Spotkanie Crystal Palace kontra Newcastle, wynik końcowy 2-0

Crystal Palace pokonało Newcastle 2-0 w meczu rozegranym na Selhurst Park w ramach 29. kolejki Premier League. Mimo bezbramkowego wyniku na przerwę, gospodarze zdołali przełamać się w drugiej połowie, zapewniając sobie zwycięstwo. Spotkanie odbyło się 5 dni temu, o godzinie 19:00, 24 kwietnia 2024 roku.

Crystal Palace 2-0 Newcastle: Zasady na Selhurst Park

W niedzielnym starciu na Selhurst Park, Crystal Palace podejmowało drużynę Newcastle w ramach 29. kolejki Premier League. Na murawie obecni byli Thomas Bramall oraz piłkarze obu ekip, gotowi do walki o kolejne punkty. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje zespoły od pierwszego gwizdka sędziego.

Początek meczu zapowiadał zaciętą walkę, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Mimo starań żadna ze stron nie potrafiła znaleźć drogi do bramki rywala, co zaważyło na wyniku do przerwy, który pozostawał bezbramkowy.

Druga połowa okazała się bardziej emocjonująca. W 55. minucie J. Mateta otworzył wynik spotkania, wykorzystując świetne podanie od J. Ayew. Gospodarze wyszli na prowadzenie 1-0, co rozgrzało serca kibiców Crystal Palace. Newcastle próbowało odrobić straty, ale to piłkarze z Selhurst Park mieli w tym starciu ostatnie słowo.

W 88. minucie ponownie J. Mateta zapisał się na listę strzelców, tym razem asystującemu W. Hughesowi. Bramkarz Newcastle nie miał szans, a Crystal Palace podwyższyło prowadzenie na 2-0, zapewniając sobie cenne trzy punkty.

Mecz nie obył się bez kontrowersji. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn, ale żadna ze stron nie została ukarana czerwoną kartką. Chris Richards, Jordan Ayew oraz Adam Wharton z Crystal Palace zobaczyli żółte kartki, natomiast Anthony Gordon, Sean Longstaff oraz Elliot Anderson z Newcastle również zostali ukarani.

Po końcowym gwizdku fani Crystal Palace mogli cieszyć się z zwycięstwa swojej drużyny. Następne mecze zapowiadają się równie emocjonująco, a piłkarze obu ekip będą musieli włożyć wiele wysiłku, aby kontynuować swoją dobrą passę.

Następne spotkania Crystal Palace to starcia z Manchester United, Wolves oraz Aston Villa, natomiast Newcastle zmierzy się z Burnley, Brighton oraz ponownie z Manchester United. Czy obie drużyny zachowają równie dobrą formę? Kibice nie mogą się doczekać kolejnych emocji na angielskich boiskach!