Spotkanie Chelsea - Newcastle zakończone wynikiem 3-2

W jednym z najbardziej emocjonujących spotkań 28. kolejki Premier League drużyny Chelsea i Newcastle zmierzyły się na Stamford Bridge. Mecz, który odbył się 11 marca o godzinie 20:00, dostarczył kibicom wiele niezapomnianych chwil. Ostatecznie to gospodarze z Chelsea wyszli zwycięsko z tego starcia, pokonując rywali 3-2 po pełnym emocji widowisku. Już od pierwszej połowy było widać, że obie drużyny nie zamierzają odpuścić, co sprawiło, że mecz był niezwykle wyrównany i pełen napięcia aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Sprawozdanie z meczu:

Wieczór na Stamford Bridge zapowiadał się obiecująco. Kibice obu drużyn wypełnili trybuny, gotowi na emocje, jakie niewątpliwie przyniesie starcie pomiędzy Chelsea a Newcastle. Sędzia John Brooks prowadził spotkanie z pewnością i sprawiedliwością.

Na samym początku spotkania Chelsea wyszła zdecydowanie do ataku, co zaowocowało już w 6. minucie. Nathaniel Jackson sprawił radość kibicom gospodarzy, otwierając wynik meczu. Asystę przy tym golu zanotował Callum Palmer. Jednak Newcastle nie zamierzało pozostawać dłużej w tyle i w 43. minucie to Bruno Guimarães doprowadził do wyrównania.

Druga połowa nie zwalniała tempa. W 57. minucie to ponownie Chelsea objęła prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Callum Palmer, asystując przy bramce Emiliano Fernándezowi. Mecz nabierał rumieńców, a emocje sięgały zenitu. Po kolejnych minutach to Conor Gallagher zdobył bramkę dla Chelsea, a skuteczność tej akcji podkreślił Mateusz Mudryk, ustalając wynik na 3-1.

W końcówce spotkania Newcastle odrobiło część strat, gdy w doliczonym czasie gry Jacob Murphy zdobył bramkę dla gości. Pomimo desperackich wysiłków, nie udało im się wyrównać, a Chelsea cieszyła się ze zwycięstwa 3-2.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Zawodnicy Chelsea musieli uważać na swoje zachowanie, otrzymując żółte kartki: Raheem Sterling, Đorđe Petrović oraz Moisés Caicedo. Natomiast jedyną żółtą kartkę w drużynie Newcastle zasłużył się Joe White.

Następne mecze zapowiadają się interesująco dla obu drużyn. Chelsea zmierzy się z Burnley, Manchesterem United oraz Sheffield United, podczas gdy Newcastle czekają starcia z West Hamem, Evertonem i Fulham.