Na stadionie Villa Park dnia 2024-01-30 20:15 miało miejsce spotkanie Aston Villa vs Newcastle zakończone wynikiem 1-3

W ostatnim meczu Premier League drużyna Aston Villi podejmowała Newcastle na własnym stadionie Villa Park. Spotkanie odbyło się 30 stycznia o godzinie 20:15. Ostateczny wynik to 1-3 na korzyść zespołu gości, którzy już do przerwy prowadzili 0-2. To był mecz 22. kolejki ligowej, a relację piszemy w dniu 8 lutego 2024 roku o godzinie 07:25.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Aston Villa a Newcastle

Dziś mamy okazję przyjrzeć się starciu dwóch drużyn piłkarskich - gospodarzy, czyli Aston Villi oraz gości z Newcastle. Mecz odbył się na stadionie Villa Park w ramach 22. kolejki Premier League. Sędzią głównym spotkania był John Brooks z Anglii.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się o godzinie 20:15. Newcastle szybko objęło prowadzenie - w 32. minucie Kieran Trippier zanotował asystę, po której Fabian Schär skutecznie umieścił piłkę w bramce gospodarzy, dając drużynie gości prowadzenie 1-0. Cztery minuty później to samo duo z Newcastle podwoiło prowadzenie, tym razem to Schär zanotował bramkę po asyście Trippiera. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-2 dla Newcastle.

Drugą połowę meczu rozpoczęli gospodarze z determinacją, jednak to goście znowu rozczarowali ich w 52. minucie, kiedy to Álex Moreno zdobył trzecią bramkę dla Newcastle. Po chwili zawodnicy gospodarzy zdołali odpowiedzieć bramką - w 71. minucie Ollie Watkins zmniejszył prowadzenie Newcastle. Mimo starań Aston Villi, mecz zakończył się wynikiem 1-3 na korzyść drużyny gości.

Spotkanie nie obyło się bez kartek - zawodnicy Aston Villi otrzymali żółte kartki kolejno w 39., 72., 77. i 90. minucie, natomiast Anthony Gordon z Newcastle zasłużył na żółtą kartkę w doliczonym czasie gry. Czerwone kartki nie zostały w tym meczu wykorzystane.

Po tym meczu, Aston Villa zmierzy się z Chelsea, Manchester United oraz Fulham, natomiast Newcastle czekają kolejne spotkania z Nottingham Forest, Bournemouth i Arsenalem.