Mecz Newcastle - Arsenal dnia 2023-11-04 17:30 - wynik 1-0

W meczu 11. kolejki Premier League drużyna Newcastle podejmowała na własnym stadionie St. James' Park drużynę Arsenalu. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy wygrali 1-0. Pomimo braku bramek w pierwszej połowie, obie drużyny starały się stworzyć dogodne sytuacje pod bramką przeciwnika. Ostatecznie to gospodarze cieszą się z pełnej puli punktów. Sędzią tego spotkania był Stuart Attwell z Anglii.

Mecz pomiędzy Newcastle i Arsenal

W sobotnie popołudnie na St. James' Park odbył się pojedynek pomiędzy drużynami Newcastle i Arsenal. Mecz rozgrywany był w ramach 11. kolejki Premier League. Piłkarze obu drużyn zaprezentowali się z dobrej strony, starając się zdobyć trzy punkty.

Po pierwszej połowie wynik był wciąż remisowy, a kibice z utęsknieniem oczekiwali na pierwszego strzelca, który ostatecznie pojawił się w 64. minucie. Wówczas to A. Gordon strzelił bramkę dla gospodarzy, dając im prowadzenie 1-0. Asystę przy tym trafieniu zanotował Joelinton. Mimo starań obu drużyn, wynik nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka sędziego.

Mecz nie obył się bez kartek, aż pięciu zawodników gospodarzy otrzymało żółte kartki: Anthony Gordon, Fabian Schär, Sean Longstaff, Bruno Guimarães oraz Valentino Livramento. Z kolei z drużyny Arsenalu tylko Kai Havertz został ukarany żółtą kartką.

Sędzią spotkania był Stuart Attwell z Anglii. Decyzje arbitra nie budziły większych kontrowersji, choć nie obyło się bez emocji ze strony zawodników i kibiców.

Najbliższe mecze Newcastle to starcia z BoRosja Dortmund, Bournemouth i Chelsea, natomiast Arsenal zmierzy się z zespołami Sevilla, Burnley i Brentford.