Podstawy wydobycia i inwestowania w Ethereum

Ethereum to platforma kryptowaluty o kapitalizacji rynkowej 42 miliardów dolarów. Ale to znacznie więcej niż to. Ethereum jest zdecentralizowaną siecią, która posiada własne wirtualne tokeny, zwane Ether (ETH). Ma również możliwość wykonywania kodu na sieci blockchain, co zasadniczo czyni go programowalnym blockchainem, jak Bitcoin. Jednak to, co czyni Ethereum tak wyjątkowym, to fakt, że zostało zbudowane specjalnie po to, aby umożliwić deweloperom budowanie na nim zdecentralizowanych aplikacji (lub Dapps). Potencjalne przypadki użycia Ethereum są niemal nieograniczone. Od samoobsługowych stacji benzynowych po tokeny do użytku w świecie rzeczywistym, takie jak "END" - potencjalne zastosowania tego tokena są nieograniczone. Przyjrzyjmy się, jak możesz inwestować i wydobywać Ethereum!

Jak zainwestować w Ethereum?

Możesz zacząć inwestować w Ethereum na dwa sposoby: Kupując Ethereum lub handlując Ethereum.

  • Kupowanie Ethereum - Jeśli chcesz kupić Ethereum, możesz kupić je bezpośrednio na giełdach takich jak Coinbase lub Binance. Alternatywnie, możesz kupić Bitcoin lub Ether na dowolnej innej giełdzie, a następnie przekonwertować je na Ethereum.
  • Handel Ethereum - Aby handlować Ethereum, musisz zarejestrować konto na dowolnej giełdzie, która pozwala na handel Ethereum. Najpopularniejsze giełdy do handlu Ethereum to Binance i Coinbase. Jednak możesz również handlować Ethereum na zwykłej giełdzie, takiej jak New York Stock Exchange (NYSE) lub Nasdaq. Na przykład Ethereum jest notowane na szwajcarskiej giełdzie SIX.

Wydobycie Ethereum

Wydobywanie Ethereum to proces "wydobywania" tokenów Ethereum poprzez rozwiązywanie zagadek matematycznych. Chociaż górnictwo jest bardzo energochłonnym procesem, jest również bardzo opłacalne. Ale zanim omówimy górnictwo Ethereum, ważne jest, aby zrozumieć, czym jest "blockchain". Ethereum Mining to proces tworzenia nowych tokenów Ethereum, a także sieci, po której poruszają się te tokeny. Termin "górnictwo" jest używany do opisania procesu, ponieważ jest bardziej odpowiedni niż "bicie". Kiedy coś "bijesz", produkujesz skończoną ilość. Natomiast gdy ktoś coś "wydobywa", tworzy tego więcej. W tym przypadku "wydobywanie" tokenów Ethereum jest jak wydobywanie złota. Kiedy wydobywasz złoto, wprowadzasz na świat więcej złota. Jednak nie niszczysz ilości złota, które już istnieje. W podobny sposób, kiedy wydobywasz tokeny Ethereum, wprowadzasz na świat więcej tokenów Ethereum. Nie "niszczysz" jednak ilości Ethereum, która już istnieje.